Konditsioneerid

12 toode(t)

Määra kahanevas suunas
Kuvamisviis Grid Nimekiri
 • Adler Air cooler AD 7915 Air cooler 3in1, Fan, Number of speeds 3, White
  AD 7915
  77,00 € / tk
  Laos 7 tk
  Kuumakse 12 kuud al. 9 €
 • -18% Konditsioneer Cooper & Hunter Vital 24 komplekt 6,16 / 6,45 kW
  CH-S24FTXF-NG
  Tavahind 1 459,00 € Special Price 1 196,38 € / kompl.
  Laos 10+ kompl.
  Kuumakse alates 37 €
 • -18% Konditsioneer Cooper & Hunter Vital 18 komplekt 4,6 / 5,2 kW
  CH-S18FTXF-NG
  Tavahind 989,00 € Special Price 810,98 € / kompl.
  Laos 10+ kompl.
  Kuumakse alates 25 €
 • -18% Konditsioneer Cooper & Hunter Vital 12 komplekt 3,2 / 3,4 kW
  CH-S12FTXF-NG
  Tavahind 719,00 € Special Price 589,58 € / kompl.
  Laos 10+ kompl.
  Kuumakse 12 kuud al. 56 €
 • -18% Konditsioneer Cooper & Hunter Vital 09 komplekt 2,5 / 2,8 kW
  CH-S09FTXF-NG
  Tavahind 649,00 € Special Price 532,18 € / kompl.
  Laos 10+ kompl.
  Kuumakse 12 kuud al. 51 €
 • 12 toode(t)

  Määra kahanevas suunas
  Kuvamisviis Grid Nimekiri

  Konditsioneerid - säästlik ja mugav jahutus

  Ühtlane temperatuur ruumis tagab värske ja puhanud enesetunde. Eriti on seda vaja kevadel ja suvel, kui ilmad muutuvad soojemaks ja ruumi õhku oleks vaja jahutada - seda ka kõige palavamal suvepäeval! Ideaalseks lahenduseks on seega kliimaseade (õhukonditsioneer), mis aitab hoida soovitud temperatuuri. Eesti kliimas sobivad konditsioneerid pigem jahutamiseks.

  Tõeliselt hea konditsioneer aitab teil tõsta ka kodu või ükskõik millise muu ruumi õhu kvaliteeti. Seadme abil filtreeritakse täiendavalt õhku ja pannakse ruumis ringlema. Nii tagab konditsioneeri kasutamine teile puhta ja värske õhu siseruumides, et kaitsta oma kodu hallituse, viiruste, bakterite ja muude soovimatute osakeste eest. Konditsioneer toodab sageli efektiivselt soojusenergiat isegi siis, kui ta ei ole otseselt kohandatud põhjamaisele kliimale. Seega, kui teil on elekterküte, võib konditsioneer säästa teie raha, parandada siseruumide mikrokliimat ja kaitsta teie kodu.

   

  Statsionaarne vs portatiivne konditsioneer

  Õhukonditsioneere on kahte tüüpi - statsionaarsed ja portatiivsed.

  Mobiilseid kontsioneere saab kasutada kõikjal, kus on vaja jahutust - seda on lihtne liigutada ja ühest ruumist teise paigutada. Reeglina on teisaldataval kliimaseadmel olemas kas tõstesangad või käepidemed ning rattad all, mis muudavad selle liigutamine jõukohaseks. Plussiks on veel see, et portatiivne konditsioneer ei vaja erilist paigaldust. Seade ise asetatakse põrandale ja soe õhk väljub kaasasoleva toru abil, mis omakorda suunatakse akna või ventilatsioonitorustiku kaudu välja. Jahutusprotsessis tekkiv kondensaat kogutakse lihtsasti tühjendatavasse paaki.

   

  Tööomadused

  Konditsioneeri soetades võiks mõelda ka sellele, millise võimsusega seadet vajatakse. Selle puhul tasub tähelepanu pöörata toa suurusele ja selles viibivate inimeste arvule. Näiteks 2,5-3,5 kW võimsusega konditsioneer sobib ruumi, mille suurus on maksimaalselt 18-24 m2. Kodustesse tingimustesse, majja ja bürooruumidesse sobivad erineva võimsusega kliimaseadmed. 

  Sõltuvalt konditsioneerist on nende temperatuuri võimalik reguleerida 16-30ºC vahel. Samuti on muudetav kliimaseadme töö aeg ja ventilaatori töökiirus. Lähtuvalt seadme asukohast võib osutuda vajalikuks ka õhuvoolu suunata, kas siis üles-alla suunal. 

  Kui olete ise helitundlikum või vajavad naabrit rahu ja vaikust, siis on kindlasti oluline märkida ka konditsioneeri mürataseme tähtsust. Üldiselt kipub kehtima reegel, et soodsamad tooted teevad rohkem lärmi ning kõrgema hinnaklassi seadmete töö on vaiksem. See aga ei tähenda, et odavamad ja väiksemad seadmed hea tööd ei teeks ning lõpuks otsustab igaüks ise, milline toode tema jaoks sobivaim on. 

  Pidades oluliseks madalaid kulusid ja kõrget tõhusust, siis on soovituslik jälgida müügilolevate seadmete energiaklassi - mida kõrgem klassi aste, seda parem. Mõne aja tagant tasuks kontrollida mobiilse konditsioneeri filtrit - kui see on tolmune, tuleks seda mehaaniliselt puhastada vältimaks töötõhususe langust. Kuivõrd seade saab ikkagi olema ruumis nähtaval kohal, siis võiks üheks argumendiks seadme valikul olla ka disain. Kui valida hästi kujundatud kliimaseade, siis toimib see täiesti eraldiseisva disainelemendina. 

   


  Korduma kippuvad küsimused (KKK)

  Millised tegurid võivad mõjutada õhukonditsioneeri võimsust?

  Õhukonditsioneeri valimisel on oluline kindlaks määrata vajalik jahutusvõimsus. Liiga väikese võimsusega süsteemi tulemused võivad valmistada pettumuse, samas kui üledimensioneeritud süsteem kasutab sama töö jaoks liiga palju energiat.

  Õige võimsuse leidmiseks tuleb arvesse võtta erinevaid asjaolusid, sest lisaks ruumi pindalale mõjutavad ruumi temperatuuri ka muud tegurid. Näiteks 1) ruumi isoleerituse tase; 2) toas viibivate inimeste arv; 3) isiklikud eelistused; 4) päikesekiirguse neeldumine; 5) muud elektriseadmed.

   

  Miks osad konditsioneerid on tunduvalt kallimad?

  Lisaks võimsusele ja disainile määravad hinna ka seadme erifunktsioonid ning energiasäästurežiimid. Osadel konditsioneeridel on olemas ajastatud tööprogrammid, millega saad määrata õhu reguleerimise ajad. Kasutamise teeb mugavaks ka puldi olemasolu, millega saab temperatuuri ja seadme tööd muuta distantsilt, ilma diivanilt või toolilt tõusmata.

  Hinda võib mõjutada ka see kui seade on suuteline ruumi soojendama, niisutama, puhastama või õhku kuivendama. Ostes näiteks mobiilse konditsioneeri, mis suudab lisaks jahutamisele ka ruumi soojendada, säästad aega ja raha, mis kuluks teise lisaseadme soetamisele. Lihtsamaks ja soodsamaks lahenduseks sobib aga ka jahutamise eesmärgil ventilaator või siis ruumi soojendamiseks soojapuhur.

  Tagasi üles