Maasoojuspumbad

4 toode(t)

Määra kahanevas suunas
Kuvamisviis Grid Nimekiri
 • Maasoojuspump Daikin Altherma 3 GEO siseosa EGSAX10D9W 180L tarbeveeboileriga
  EGSAX10D9W
  9 420,00 € / kompl.
  Laos 10+ kompl.
  Kuumakse alates 290 €
 • Maasoojuspump Daikin Altherma 3 GEO siseosa EGSAX06D9W 180L tarbeveeboileriga
  EGSAX06D9W
  8 736,00 € / kompl.
  Laos 10+ kompl.
  Kuumakse alates 269 €
 • Maasoojuspump Daikin Altherma 3 GEO siseosa EGSAH10D9W 180L tarbeveeboileriga
  EGSAH10D9W
  9 072,00 € / kompl.
  Laos 10+ kompl.
  Kuumakse alates 279 €
 • Maasoojuspump Daikin Altherma 3 GEO siseosa EGSAH06D9W 180L tarbeveeboileriga
  EGSAH06D9W
  8 388,00 € / kompl.
  Laos 10+ kompl.
  Kuumakse alates 258 €
 • 4 toode(t)

  Määra kahanevas suunas
  Kuvamisviis Grid Nimekiri

  Maasoojuspumbad - kuni 80% väiksemad küttekulud

  Maasoojuspump on Eestis üks enimkasutatavaid soojuspumba liike tänu oma efektiivsusele ja säästlikkusele.

  Maasoojuspumbad koguvad maapinna pealmistesse kihtidesse salvestunud päikese soojusenergiat ning kannavad selle maja küttesüsteemi edasi. Mida niiskem on maapind, seda efektiivsemalt maasoojuspump töötab. Keskmine maasoojuspumba elektrikulu on fossiilsete kütustega võrreldes ligi 80% soodsam - iga kulutatud kilovati elektrienergia kohta toodab maasoojuspump 3–5 kilovatti soojusenergiat. Niiviisi pakub loodus meile ideaalset kodust sisekliimat ja mugavust säästlikul viisil, mis hoiab sinu kulud madalal!

   

  Miks valida maaküte ja maasoojuspump?

  Talvel kontsentreerib maasoojuspump maa pinnasest pärit madala temperatuuriga soojuse ja tõstab selle temperatuuri. Seejärel soojus juhitakse maja energiajaotussüsteemi – tavaliselt vesipõrandaküttesse, radiaatoritesse ja jahutusventilaatoritele.

  Suvel saab protsessi lihtsasti ümber pöörata. Maasoojuspump kogub majast soojust ja juhib selle pinnasesse puuritud puurauku, tagades jahutuse. See on tavalise õhukonditsioneeriga võrreldes märksa kulusäästlikum.

   

  Maasoojuspumba tööpõhimõte

  Maaküttepumba tööpõhimõte on küllaltki lihtne. Nagu nimigi ütleb, ammutab päikeseenergiat, mis on salvestunud maapinna ülemistesse kihtidesse või lähedal asetseva veekogu põhja.

  Soojemate ilmadega salvestub maapinna pealmistesse kihtidesse päikesest tulenev soojusenergia ehk maasoojus, mille kogub endasse küttesüsteemi maasisene osa ehk maakollektor. Täpsemalt kogutakse soojusenergiat kollektori sees oleva tsirkuleeriva ehk ringleva vedeliku abil, mis suunatakse edasi soojuspumba aurustisse, kus maakollektorist tulev energia soojendab freooni vedelast olekust gaasiks. Järgmisena liigub freoongaas kompressorisse, kus freoongaas kokku surutakse, mis tõstab selle temperatuuri ning seejärel suunatakse edasi soojusvahetisse, mille kaudu kantaksegi kogutud soojusenergia meie eluruumi kütteks ja soojaks tarbeveeks. Maha jahtunud vedelik liigub aga tagasi energiakaevude torustikku ning ringlus hakkab otsast peale.

   

  Maaküte vs õhk-vesi soojuspump – millised on eelised?

  Mõlemad küttesüsteemid on rahakoti- ja keskkonnasäästlikud lahendused ning sobivad hästi suurde elamusse. Maakütte ja õhk-vesi soojuspumba kasutamise erinevus tuleneb eelkõige hoone ja seda ümbritseva ala näitajatest. Kui maaküttepump vajab piisavalt suure vaba maapinna olemasolu, siis õhk-vesi soojuspump sobib hästi ka hoonesse, mille ümber niivõrd suurt maapinda ei ole. Eelnevalt mainitutest odavam, kuid väiksema energiasäästlikkusega alternatiiv on õhk-õhksoojuspump.

  Vajadusel pea nõu või küsi konsultatsiooni, mis on maakütte pumpade toimimispõhimõte ja kuidas teostatakse maakütte paigaldust puurkaevuga.

   

  Tagasi üles